Projektas „Vabaliukų viešbutis“

Vabzdžių namai arba viešbučiai daugelyje šalių yra įrengiami parkuose, soduose ir privačiose valdose. Jie gali turėti kelis tikslus. Pirmasis – tai padėti saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos. Ne tik augalai ar stambūs gyvūnai yra būtini nenutrūkstamam gyvybės ratui, bet ir mažieji organizmai, tokie kaip vabzdžiai. Miestų plėtra ir pramonės veikla sutrikdo natūralius vyksmus, todėl mažėja biologinių rūšių. Taip pat šie nameliai privilioja naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais. Vabzdžių viešbutis atlieka ir edukacinę funkciją, kai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžių pasaulį. Dekoratyvūs nameliai gali papuošti ir aplinką. Mokytojos Marytė Kašėtaitė ir Laima Balčytė organizavo projektą „Vabaliukų viešbutis“. Projekto dalyviai „Bitelė“ pedagogai, vaikai, tėvai. Prie šio projekto prisijungė „Žemuogėlės“ ir „Žvirbliuko“ grupės. Projekto metu vaikai susipažino su vabzdžių ir vabalų įvairove. Jorio D. tėvelis pravedė edukaciją „Statau viešbutį“, vaikai mokėsi eilėraščių, dainų apie vabalus, mokėsi vabalų mankštos ir dar daug visko smagaus vyko šio projekto metu. Projektas „Vabaliukų viešbutis“ padėjo vaikams geriau susipažinti su vabzdžiais, vabalais, jų gyvenimu, svarba ir funkcijomis ekosistemose, vaikai tyrinėjo medžiagas, iš kurių padaryti viešbučiai.
Ir štai mes jau turime „Vabaliukų viešbutį“. Dėkojame projekto įgyvendintojoms mokytojoms Marytei Kašėtaitei ir Laimai Balčytei. „Bitelės“, „Žemuogėlės“ ir „Žvirbliuko“ grupių mokytojoms ir tėveliams už aktyvų dalyvavimą šiame projekte.