„MANO ČIURLIONIŠKAS TEPTUKAS“

„MANO ČIURLIONIŠKAS TEPTUKAS“

Rugsėjo 21 – 25 dienomis Druskininkų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ vyko projektas „Mano čiurlioniškas teptukas“.  Projektą pradėjo lopšelyje – darželyje „Žibutė“ atidaryta asmeninio augimo projekto „Sielos namai“ įkūrėjos, menininkės Aurelijos Kriščiūnaitės tapybos paroda „Vidinės erdvės istorijos“. „Man buvo suteikta garbė ir laimė būti tuo tarpininku, per kurio rankas ir širdį vaizdai yra užfiksuojami. Tam, kad jais galėčiau pasidalinti. Tam, kad per juos visiems besigrožintiems galėčiau priminti. Apie tą erdvę, esančią kiekviename iš mūsų. Apie tai, kokia harmonija joje gyvena ir kaip verta joje būti kuo dažniau“ – parodos anotacijoje rašė autorė.

Na, o į projektą „Mano čiurlioniškas teptukas“ aktyviai įsitraukė visa darželio bendruomenė. Kiekvieną projekto dieną vyko vis kita ugdomoji veikla.

Pirmą projekto dieną muzikos mokytojas Linas Savulionis supažindino vaikus su kompozitoriumi, dailininku M. K. Čiurlioniu. Vaikai, klausydamiesi jo muzikos, piešė kompozitoriaus portretą.

Antrą dieną vaikai lankėsi „Muzikos parke“ bei  kartu su muzikos mokytoju Linu apsilankė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje, kur vaikus pasitiko direktoriaus pavaduotojas ugdymui V. Andruškevičius ir mokytojas T. Olšauskas. Jie pakvietė vaikus į mokyklos koncertų salę, papasakojo apie ten eksponuojamus paveikslus, vitražus ir supažindino su muzikos instrumentais.

Trečią dieną vaikai išėjo apžiūrėti M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų, eksponuojamų miesto erdvėse, ir  aplankė M. K. Čiurlionio paminklą. Ketvirtą dieną apsilankė M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, iš gamtinės medžiagos kūrė karalių karūnas, lankstė laivelius ir kartu su  mokytojomis paleido į Nemuną.

Penktoji projekto diena vadinosi  „M. K. Čiurlionis vaikų akimis“. Šią dieną mūsų darželyje svečiavosi menotyrininkė A. Česnulevičienė, kuri vaikams papasakojo apie M. K. Čiurlionio vaikystę, kūrybos paslaptis. Mokytoja M. Kašėtaitė, tęsdama pasakojimą apie kompozitorių ir dailininką, gyvenusį ir kūrusį Druskininkuose, pakvietė vaikus kartu su mokytojomis į kiemo kūrybines dirbtuves, kur vaikai dekoravo kompozitoriui skirtą tortą, kūrė paveikslus pagal temas „Jūra“ ir „Miške“, „sveikino“ kompozitorių su praėjusiu gimtadieniu, dainavo jo harmonizuotą lietuvių liaudies dainą.

Visą savaitę darželyje skambėjo M. K. Čiurlionio muzika, o mažieji „žibuokliukai“ trumpam buvo virtę mažaisiais „čiurlioniukais“…

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Rimkevičiūtė