Vasaris sveikatingumo mėnuo

Kiekvienais metais vasaris skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Šiais metais dėmesys buvo skiriamas vaikų jausmams, fiziniams aktyvumui bei burnos higienai. Jaunesniųjų, viduriniųjų ir vyriausiųjų grupių vaikai buvo kviečiami į įdomias sveikatinimo veiklas: „Jausmų paletė“, „Rytinė mankšta kitaip“ ir „Burnos higienos diena“.

Vasario 4 d. „Eglutės“, „Naminuko“, „Kregždutės“ grupių vaikai buvo supažindinami su jausmais per spalvų pasaulį „Jausmų paletėje“. Kokią emociją atsispindi spalva, vaikus supažindino grupių auklėtojos ir paprašė, kad vaikučiai savo nuotaikas išreikštų piešinių pagalba. Buvo pasiūlyta piešti vandeniniais dažais. Piešinių buvo įvairiausių: ir šviesių, ir tamsių, gavosi tikra jausmų paletė.Per spalvų pasaulį jie išlaisvino savo kūrybiškumą.Kūrybiškais darbeliais buvo galima pasidžiaugti stebint juos parodėlėje grupėse. Kadangi vaikams svarbu suvokti jausmų įvairovę, sekančią dieną jie įvardino savo jausmus pasinaudodami jausmų simboliais – emocijų veidukais.

Ieškant naujų patrauklių fizinio aktyvumo formų, daug teigiamų emocijų jaunesniųjų – „Aguonėlės“, „Drugelių“, „Varpelio“ ir viduriniųjų – „Eglutės“, „Kregždutės“, „Naminuko“ grupių vaikučiams suteikėvasario 13 d. kūno kultūros mokytojos Editos ir sveikatos specialistės Laimospravesta „Kitokia rytinė mankšta“.Mankštindamiesijie stiprino visą kūną. Mankšta vaikams buvo kaip smagus žaidimas. Po mankštos vaikai įsivertino savo jausmus prie „Jausmų paletės“ plakato, kuriame buvo pavaizduoti jausmų simboliai – emocijų veidukai. Mokėti įvardinti savo jausmus yra svarbus įgūdis. Vaikų laukė emocijų veideliai: geltonas– santūrus, žalias– laimingas, raudonas– liūdnas ir vokeliai,  į kuriuos vaikai dėjo juosteles tos pačios spalvos, kaip ir veidelis, pagal savo nuotaiką. Savo nuotaikomis dalijosi visi lopšelio-darželio vaikučiai. Daugiausiai vertinimų surinko žalios spalvos – linksmasis veidukas, mažiau geltonos (susirūpinęs) ir raudonos (piktas, liūdnas). Juk kiekvienas jausmas yra reikalingas. Labai džiugu, kad daugiausia – laimingų vaikų.

Vasario 20 d. visuomenės sveikatos specalistė Laima Sadauskienė organizavo „Burnos higienos dieną“ „Meškiukų“, „Voveraičių“, „Ąžuoliuko“ ir „Bitelės“ grupių vaikams. Renginio tikslas – mokyti vaikus rūpintis savo dantimis. Pradžioje specialistė papasakojo vaikams, kas yra dantys, kokios dantų gedimų priežastys, ką reikia daryti, kad dantukai negestų ir kuo ilgiau liktų sveiki. Po teorinės dalies, vaikučiai dalyvavo praktinėse veiklose. Jiems teko surūšiuoti maisto produktus, tinkamus dantims, išrinkti dantų priežiūros priemones iš gausybės pateiktų, išspręsti kryžiažodį. Užduotis mažieji atliko puikiai. Renginio pabaigoje vaikai pasivaišino morkytėmis, atliko dantukų mankštą bei gavę dovanėlių laimingi išskubėjo į grupes. .

 

Visuomenės sveikatos specialistė Laima Sadauskienė

Neformaliojo (kūno kultūra) ugdymo mokytoja Edita Kibirkštytė