Rudenėlis žarsto gelsvą lapą aukso

Nepastebimai atsliūkino ruduo ir sutema vis anksčiau paslepia miesto gatves, o medžių lapai dabinasi ryškiomis rudenio spalvomis, kurių grožis gali sužavėti kiekvieną. Trapus šis grožis – savaitė, kita ir rudens spalvų simfonija baigsis. Ateis žiema…

Ruduo – tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas lapas – gėlė.

Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet lopšelyje-darželyje „Žibutė“ vyko rudeninė pramoga, šventė. Pas vaikus svečiavosi Teta Rudeninė (mokytoja Asta Buragienė), Rudenėlis (mokytoja Reda Kvaraciejienė), Voveruška (mokytojos padėjėja Vilma Gorelčenkienė), Musmirė (mokytoja Julė-Zita Masionienė), Lietutis (mokytoja Laima Balčytė) ir Ežiukas (mokytoja Zita Kaušauskienė).

Spalio 11 d. pačius mažiausius darželio vaikus, Rudenėlis pakvietė į pramogą „Krenta lapai pamažu“, kuri vyko gražioje vietoje po klevu. Renginio tikslas: per žaidybinę veiklą įtvirtinti žinias apie rudenį. Vaikai ėjo rudenėlio takeliu ir pamatę iš arčiau daug spalvotų lapų, rinko ir žaidė su jais. Sutikę Lietų, pavirto į lietutį ir šoko lietaus šokį, linksmai bėgo slėptis po skėčiu žaisdami žaidimą „Saulė ir lietus“. O kiek džiaugsmo vaikams suteikė sutiktas Ežiukas, kuris atnešė  pilną krepšį obuoliukų, bet netyčia juos išbarstė. O vaikai padėjo juos surinkti. Susitikimas su Rudenėliu baigėsi linksmu lapu valsu.  grupę, vaikai ragavo obuoliukus, dalinosi įspūdžiais, ir dainavo „Aš einu, aš einu, rudenėlio takeliu“.

O štai spalio 18 d. Musmirė ir Voveruška sukvietė ikimokyklinių ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus į rudenėlio šventę – plenerą „Rudenėlio spalvotos skrybelaitės“. Šventės metu vaikai šoko, dainavo, eiles deklamavo. Tik staiga, netikėtai, į šventę užklydo teta  Rudeninė, su vežimaičiu kupinu rudens gėrybių. Ji minė vaikams mįsles ir pakvietė kiekvieną grupę iš pačių prisirinktų ir atsineštų rudens gėrybių, gamtinės medžiagos sudėlioti plokštuminę „Rudeninę skrybėlaitę“. Dėkodama visiems šventėms dalyviams teta Rudeninė paprašė darželio direktorės Rasos Vaisietienės atriekti po duonos gabalėlį kiekvienos grupės dalyviams ir  įteikė po krepšelį rudeninių obuolių.

Šventiniais rytmečiais vaikams akordeonu grojo ir muzikiniu fonu rūpinosi muzikos mokytojas Linas Savulionis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Naruckienė