Kimochi pasaka

Kimočiai – žaislai turintys jausmus, kurie supažindina vaikus su jų jausmais. Išmoko juos įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. Padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filmuke ir pan. Žaislai su emocijomis moko savęs pažinimo, empatijos, savireguliacijos, motyvacijos ir ugdo socialinius įgūdžius.

Gruodžio 4 d. darželio vaikai žiūrėjo „Kimochi pasaką“, kurios metu susipažino su kimochi lėlėmis turinčiomis skirtingus charakterius: besikeičiančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė. Kiekvienas kimočis slepia kokį nors jausmą! Jausmai – tai mažos pagalvėlės. Vienoje jų pusėje yra jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „paikas“, „drąsus“…), kitoje – atitinkama veido išraiška. Visi kimočiai (personažai) turi ypatingas kišenėles, kur galima įdėti norimą jausmų pagalvėlę bei Jausmų knygelę.

Nuo šiol kimochiai gyvens kiekvienoje grupėje jiems padarytuose medžiuose. Tikimasi, kad ugdytiniai išmoks įvairiose situacijose vartoti teigiamus žodžius ir veiksmus, drąsiai kalbės apie savo jausmus ir savijautą, išklausys bendraamžius, juos atlaidžiau ir geranoriškiau vertins. Taip pat tikimasi sudominti vaikus ir įtraukti į specialiai kuriamas realias situacijas grupėje, kartu jas analizuoti ir mokytis geranoriškai spręsti žaidžiant su kimočiais.

Kimočiai gyvena tavo kaimynystėje – tokioje kaip tavo – įprastoje gatvėje su namais abejose kelio pusėse! Vienintelis skirtumas nuo mūsų namų yra tas, kad Kimočių namai yra aukštai medžiuose. Kartais, kai mus užvaldo emocijos ir mes netenkame pusiausvyros, gali būti, kad atsidursime Kimočių gatvėje…

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Naruckienė