Keraminio velykinio kiaušinio dakoravimas

Velykos yra gilių tradicijų šventė. Pagrindinis jų simbolis- margutis. Senovėje tikėtina, kad dažytas kiaušinis yra sakralus, turintis magiškos galios, jame telkiasi kosminė kūrybos galia, gebanti pratęsti gyvybę žemėje. Margučio raštai, piešiniai išreikšdavo žmogaus suvokimą apie tai, kas yra aplink, o laiko ir erdvės struktūros vaizduojamos ornamentuose. Balandžio 26 d. „Ąžuoliuko“ gr. vaikai svečiavosi Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“, kuriame susipažino su amatų centro erdvėmis, su menininkų dirbtuvėmis, jų darbais, dalyvavo edukacijoje: „Keraminio velykinio kiaušinio dekoravimas“, šią edukaciją vedė edukatorė Indrė Svirskaitė, kuri maloniai vaikus ir mokytojus supažindino iš keramikos įvairiais darbais bei pristatė keraminį velykinį kiaušinį ir jį mokė dekoruoti akvarėle. Visi vaikučiai atidžiai stebėjo edukatorę, jos klausė ir kiekvienas dekoravo kiaušinį, spalvingai margindami. Vaikai patyrė, kad šis procesas reikalauja daug kruopštumo, fantazijos bei kūrybiškumo. Buvo gera pabūti kartu, pasidalinti šv. Velykų džiaugsmu, vaikai labai džiaugėsi pasiektais rezultatais.

Dėkojame edukatorei Indrei Svirskaitei už smagiai praleistą laiką, už puikią kūrybinę pamoką bei padovanotą šiltą ir pavasarinę nuotaiką.

Mokytoja metodininkė Asta Buragienė