Išvyka į Vilniaus Santaros vaikų ligoninės reabilitacijos skyrių Druskininkų „Saulutę“

Saulėtą spalio 10  – osios dieną „Voveraitės“ ir „Ąžuoliuko“ grupių vaikai iškeliavo į Druskininkų „Saulutę“. Išvykos tikslas – ne tik paminėti pasaulinę psichikos sveikatos dieną, kuri šiais metais skirta vaikų ir jaunimo psichikos sveikatai, bet taip pat supažindinti vaikus su procedūromis, gerinančiomis vaikų emocinę savijautą. Atvykus į sanatoriją, mažuosius svečius pasitiko įstaigos slaugos administratorė Asta Jurkšaitienė. Ji trumpai papasakojo apie vykdomas procedūras (aerofitoterapija, haloterapija, ergoterapija, kineziterapija ir kt.), kurių dėka efektyviai ir greitai yra grąžinamos prarastos organizmo funkcijos.

„Ąžuoliuko“ ir „Voveraitės“ grupės vaikučiai turėjo galimybę išbandyti aerofitoterapijos ir haloterapijos procedūras. Aerofitoterapija – tai gydymas vaistingųjų augalų išskiriamais fitoncidais kartu klausantis ramios, relaksacinės muzikos. Haloterapija – tai kvėpavimas druska prisodrintu oru.

Svarbiausia šių procedūrų metu patogiai įsitaisyti kėdėje ir mėgautis. Šios abi procedūros turi relaksacinį poveikį, mažinantį jautrumą, nerimą, stiprina imunitetą, o  haloterapijos seanso metu vaikams suteikiama galimybė žiūrėti gražų filmuką.

Taigi vaikai Druskininkų „Saulutėje“ atsipalaidavo, tapo žvalesni, patyrė gražių emocijų.

 

Socialinė pedagogė Jolita Balčiuvienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė