„Basos kojos“

Mūsų darželio specialioji pedagogė N. Bulotienė – pilna idėjų. Viena jų, kuriai pritarė visa darželio bendruomenė, įrengti darželyje „Basų kojų“ takelį, paremtą S. Kneipo metodika. Sveikatingumo tako nauda didelė: vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Taip pat stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė.
„Basų kojų“ projekto esminis tikslas – įrengti sveikatingumo takelį bendradarbiaujant kartu su tėvais. Susipažinę su projekto nuostatais, tėvai patys pasirinko ekologiškas medžiagas, jomis pasirūpino. Daug vaikų džiaugsmo ir susidomėjimo sulaukė tėvelių talka. Tėveliai patys kasė žemę, kalė, suko ir draugiškai dirbo kol gimė mažas stebuklas – „Basų kojų“ takelis. Vaikai pamatė, kokie jų tėveliai yra ypatingi ir darbštūs.
Anot mūsų darželio direktorės R. Vaisietienės, „Basų kojų“ projektas – tai tikroji bendradarbiavimo su tėvais forma – kartu sprendžiant, kuriant, dirbant, stengiantis dėl vaikų gerovės.
Visi su džiaugsmu laukėme Vaikų gynimo dienos ir „Basų kojų“ takelio atidarymo šventės, jai ruošėmės.
Birželio penktosios rytą visus savo auklėtinius pasitiko šventiškai pasipuošęs Druskininkų lopšelio – darželio “Žibutė“ kiemas. Atėjusių vaikučių laukė didelis pripučiamas batutas, netrūko skambaus vaikiško juoko.
Laukėme vakaro, kurio metu iškilmingai atidarytas tėvelių įrengtas „Basų kojų“ takelis, prasidėjus stipriam vasariškam lietui, likę drąsiausieji nusiavė batus ir pradėjo bėgioti ne tik S. Kneipo metodika įrengtu takeliu, bet ir po balas. Geri darbai atsiranda esant geriems norams o į mūsų darželį jau atėjo basakojė vasara!

Druskininkų lopšelio –darželio “Žibutė”
Socialinė pedagogė Jolita Balčiuvienė